Няколко тайни за животинския свят, които едва ли сте чували в уроците по биология

Уроците по биология в училище биха били много по-интересни, ако в програмата им се включат интересни факти за животните въобще. В подбраната галерия ще ви запознаем с няколко тайни за животинския свят, които изненадаха доста преподаватели. Все пак животните са неизменна част от природата. Те продължават да ни обогатяват с уменията и измененията си, с външен вид и какво ли още не.
По статията работи: Велина Неделчева
Източник: adme.ru

Някои птици допринасят за разпространението на горски пожари. Соколите например пренасят тлеещи клечки до места със суха трева, за да примамят плячката, живееща в дупките.

Автори на тези загадъчни кръгове на дъното на Тихия океан са рибите балони. С помощта на течението те успяват да пренесат много фин пясък в центъра на гнездото. Това е важно условие за оцеляването на техните яйца.

Учените са открили, че черно-белият цвят на зебрите е ефективно средство срещу конските мухи. Вълнообразната окраска успешно отблъсква насекомите.

При застудяване организмът на златните рибки се насища с етилов спирт, произвеждащ се с помощта на специални протеини, които превръщат млечната киселина в алкохол. Той не позволява да се нарушат клетките, дори когато рибката е замръзнала.

Тази гигантска акула е втората по големина риба след китовите акули. Изглежда в състояние да погълне огромна риба, дори човек, но всъщност не представлява заплаха за хората. Както китовите акули, и тези се хранят с планктони.

Това морско чудовище - кралят на херингите - е уловено преди няколко години на остров Каталина. Дължината му е 5,5 м. и е вписано в книгата на Гинес за най-дългата съществуваща костна риба.

Австралийски учени са установили, че пръстовите отпечатъци на коала и човека са практически идентични. Приликата е била изключително колосална, че и самите изследователи са се затруднили с идентифицирането дори и под микроскоп.

Въпреки страховития вид, е установено, че гигантският гущер има по-слаба захапка дори от домашна котка. При подобен случай е по-вероятно варанът да повреди своята челюст и череп. Важно е да отбележим обаче, че слюнката на гущера е отровна.

Задача: Открийте колко насекоми има на снимката и колко цвята от растението?
Продукти свързани с ГАЛЕРИЯТА
ФАКТОПИЯ: 400 ФАКТА ЗА ЖИВОТНИТЕ - ДЖУЛИ БИЪР - ХЕРМЕС
НовСМОЛ ФУУТ ДЪРВЕН ПЪЗЕЛ ХРАНЕНЕ НА ЖИВОТНИ 10 части
НИЕ СМЕ ЖИВОТНИТЕ - ДЕЛЯН МОМЧИЛОВ - СИЕЛА
ДЪРВЕН БОУЛИНГ ЖИВОТНИ ORANGE TREE TOYS
МОИТЕ ПРИЯТЕЛИ ЖИВОТНИТЕ - ХЕРМЕС
ПРИКЛЮЧЕНИЯ ВЪВ ФЕРМАТА - ХЕРМЕС
ГАЛЕРИЯТА е свързана към
- Мотивация
- Вдъхновение
- 12 животни с най-дълъг живот на Земята
- 8 странни факта за секса при животните – I част
- Най-добрите породи кучета за тренировъчни партньори на бегачите
- Как изглежда светът през очите на различните животни? – II част
- Състезания с гълъби
- Интересни факти за бебетата на животните
- Фелинотерапия или как котките ни лекуват
- Предварително cмесен инсулин
- Животни албиноси: когато природата изчерпа запасите си от боички
- Странни животни, за чието съществуване дори не подозирате
Коментари към Няколко тайни за животинския свят, които едва ли сте чували в уроците по биология